Átadták a Cim Gas Kft. új épületét

cimg001.jpg

Korszerű, digitalizált raktárral és egy oktatóközponttal bővült a szabadkai CimGas Kft. A beruházás 40 százalékát a Prosperitati Alapítványnál nyert pályázatból, a 60 százalékot pedig önrészből finanszírozták.

Több mint 14 ezer pályázat részesült több mint 68 milliárd forintnyi támogatásban a vajdasági gazdaságfejlesztési program 2016-os indulása óta. Most a Prosperitati Alapítvány pályázatának köszönhetően a szabadkai székhelyű Cim Gas Kft. bővült korszerű, digitalizált raktárral és egy oktatóközponttal.

A fűtőberendezések és hűtőeszközök forgalmazásával, valamint karbantartási munkálatok végzésével is foglalkozó vállalatot több mint 30 éve alapították. A cég folyamatosan fejlődik. Most korszerű, digitalizált raktárral és egy oktatóközponttal bővült a Cim Gas Kft. Az egyedülálló kialakítású épületben 4 szinten 1200 raklaphely van. 6 méter feletti raktározási magassággal és digitalizálási lehetőséggel rendelkezik.

Urányi Lilla, igazgató, Cim Gas Kft.: „A projekt Magyarország Kormányának támogatásával, a külgazdasági és külügyminisztérium társfinanszírozásával, valamint a Prosperitati Alapítványnak köszönve valósult meg. Projektünk összértéke 1 millió 266 ezer euró. Ebből a támogatás összege 506 ezer euró. A fennmaradó 60 százalékot cégünk biztosította önerőből.”

A projekt alapgondolata 2020 decemberében körvonalazódott, ezt követte a sikeres részvétel a pályázaton, majd a megvalósítás. A beruházás jelentős minőségbeli változásokat hoz a cégnek.

Kern Csaba, a Cim Gas Kft. tulajdonosa: „Az életpályának ez a csúcsa. Valószínű generációváltás fog történni. Hogy kezdtük? Nehezen. Volt egy kis jegyzetem, 1991 decemberében, milyen volt a raktárkészletünk. Összetudtuk írni, mert 5-6 kazán volt raktáron. Most sokkal több van. Rögös út volt.”

A vajdasági gazdaságfejlesztési program működése folyamatos – emelte ki Juhász Bálint. A Prosperitati Alapítvány ügyvezetője hozzátette: „Magyarország Kormányának a támogatásával az idei évben is nagyjából 10 milliárd forintnyi támogatást helyeztünk ki azoknak a projekteknek a megvalósítására, amelyek 2020/2021-es évben a pályáztatást, illetve elbírálást követően a megvalósulás fázisába léptek.”

Az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, hogy a program keretében nyújtott támogatások érdemben segítik Vajdaság régiós szerepvállalását, ezzel pedig hozzájárul Szerbia gazdasági fejlődéséhez is - hangsúlyozta Csallóközi Eszter, Magyarország szabadkai főkonzulja.

„A versenyképesség növelése mellett, a gazdaságfejlesztési program egyik célja, ami az alapvető célkitűzés a kezdetektől és továbbra is az marad, hogy a támogatás a lehető legtöbb vajdasági magánszemélyhez, vállalkozáshoz és gazdához eljuthasson. Hatása pedig minden határon túli magyar család számára érezhetővé váljon.”

A gazdaságfejlesztési program 2016 indulása óta több mint 14 ezer pályázat részesült több mint 68 milliárd forintnyi támogatásban. Ez a jelenleg is tartó fejlesztésekkel együtt Vajdaságban majdnem 150 milliárd forint értékű beruházást eredményezett – hangsúlyozta Pásztor István, a VMSZ elnöke.

„A gazdaságfejlesztési program azért nagy mutatványa a vajdasági magyar közösségnek, mert azt bizonyította, hogy sokkal többre képes mint, ahogy az első pillantásra tűnik. Olyasmire is képes, amit nem néznek ki belőlünk. Olyasmire is képes, aminek alapján zászlós hajói tudunk lenni az egyetemleges magyar nemzetnek és hozzá tudunk járulni a nemzet felemelkedéséhez. Ez csak úgy lehetséges, hogy ha a közösségnek olyan tagjai vannak, mint amilyenek a Kernék.”

A digitalizált raktárat és az oktatóközpontot ünnepélyes szalagátvágással adták át rendeltetésének.

Szerző: 
Pannon RTV